Fümigasyon

Pestex İlaçlama ve Fümigasyon
Fümigasyon

Özel suretle imal edilmiş değişik ebatta gaz geçirmez çadırlar altında yapılan bir fümigasyon şeklidir. Çok pratik ve ucuz oluşu nedeniyle geniş bir uygulama alanına sahiptir.
Gemiler yapımları sırasında ambarlarının fümigasyon işlemi ile ilaçlamaya uygun tarzda inşa edilebildikleri gibi, bu işleme elverişli olmayan tarzda da yapılanlar mevcuttur.
Fümigasyon yapılacak binalarda, bu işlem için gerekli olan gaz geçirmezliği sağlamak için, ya içten kapı, pencere gibi gaz sızdırabilecek tüm yarık, çatlakların uygun bir izole maddesi ile kapatılması veya binanın tamamının gaz geçirmez çadır altına alınması suretiyle yapılmalıdır.
Teknelerde fümigasyon uygulaması hem karada hem de denizde yapılabilir.

Toprakta yaşayan zararlı etmenlerden, özellikle yıllık ve çok yıllık yabancı otlar, nemotodlar, funguslar ve toprak kurtlarına karşı kullanılan bir metotdur.
Hububat siloların da fümigasyon, siloların yapılış özelliğine göre değişiklikler gösterir. Derin silolar genellikle elevatörlü silolardır. Bu tip silolarda hububat bir silodan diğerine aktarılırken mayi, tablet veya toz haldeki fümigantlarla akış sırasında karıştırılarak veya püskürtülerek gazlanır.
Fabrika fümigasyonun da dikkat edilecek ilk husus tesisin inşa edildiği malzeme türüdür

Tüm Ev ve İş Yeri İlaçlamalarında Profesyonel ve Garantili Çözümler

İstanbul'un her semtine en uygun fiyatla, kokusuz %100 ekolojik ve garantili böcek ilaçlama hizmetimizi ulaştırmaktayız.

Arayın
WhatsApp ile Hemen Ulaş!